Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČNB a Rusnok vraždí Českou republiku tempem Adolfa Hitlera a formou Islámského státu!

7. 3. 2017

Intervence ČNB

Členové bankovní rady

 

Česká národní banka v lednu zdrtila českou měnu masivními nákupy eur v objemu 391 miliard korun. Doplněním české měny do oběhu udržela kurz eura na stanovené úrovni 27 korun. Operace byla nejvyšší od listopadu 2013, kdy banka s intervencemi začala. Objem devizových rezerv již překonal hranici 60 procent HDP a patří po Švýcarsku mezi největší v rámci zemí OECD.

 

 Další podvod udělal ministr Babiš - ekonomika se nezvedala skvělým výkonem, ale!

Dluh Čechů loni stoupl o 151 miliard na téměř dva biliony

Celkový dluh Čechů ke konci roku 2016 činil 1,96 bilionu korun a meziročně tak vzrostl o 151 miliard. Objem dluhu z nově poskytnutých úvěrů loni dosáhl rekordních 549 miliard korun. Největší problémy se splácením dluhů mají lidé do 24 let. Údaje dnes na tiskové konferenci zveřejnily Bankovní a Nebankovní registr klientských informací. Objem dluhu z nově poskytnutých úvěrů se proti předešlému roku zvýšil o 16 procent a poprvé tak překonal hranici půl bilionu korun. Nejvíce si lidé půjčovali ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Nový dlouhodobý dluh dosáhl poprvé 100 miliard korun za čtvrtletí (meziročně o 27 procent více), zatímco nový krátkodobý dluh činil v posledním kvartále 51,5 miliardy.

 

A to je ten úžasný vzestup: dluh, dluh a dluh.

Další zločin je likvidace těch, co dělají v počtu jeden, až pět lidí. Od EET, přes šílenou šikanu až neuvěřitelné pokuty za chyby v doložení, nikoliv nezaplacení daní! Daně zaplatíte, ale spletete si kód a už jsou obrovské postihy. A pak vyleze zločinec Babiš a hlásí, že si úředníci mohou dle svého uvážení obejít zákon a pokuty prominout! A pokuty nikoliv za zlodějnu, ale překlep či omyl odeslaného kódu!

 

A s tím souvisí masívní nabízení zahraničním firmám, daňové prázdniny pro spediční firmy a různé prapodivné výroby náhradních dílů za hubičku, zatímco český podnikatel a zaměstnanec platí jak šílený.

V lednu došlo k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu, který sází na posílení koruny po blížícím se konci kurzového závazku. Zároveň se proti budoucím kurzovým pohybům začali více zajišťovat čeští exportéři,” řekl ekonom Komerční banky Marek Dřímal.

Příliv spekulativního kapitálu pokračoval i v únoru a březnu. „Celkem letos ČNB utratila 700 miliard korun. Celkem od listopadu 2013 pak 1630 miliard,” odhaduje Dřímal. Vychází z údajů o vývoji devizových rezerv, přesná čísla zveřejňuje centrální banka s dvouměsíčním zpožděním.

Intervence ČNB zahájila s cílem oslabit korunu a následně její kurz držet poblíž hranice 27 Kč/EUR. Intervenuje tak, že tiskne koruny a za ně na trhu nakupuje eura.

Bankovní rada ČNB na počátku února zopakovala, že jako pravděpodobný termín ukončení devizových intervencí vidí polovinu roku 2017. Rada dodala, že kurzový závazek neukončí dříve než ve druhém čtvrtletí 2017.

Rusnok: Některým se bude po stabilním kurzu stýskat

Řada ekonomů odhaduje ukončení opuštění kurzového závazku na přelom dubna a května. Neznamená to ale, že se ČNB vzdá zcela možnosti intervenovat v případě, že by koruna posilovala podle jejího názoru příliš.

„Mnozí dnes vzhlížejí k ukončení našeho kurzového závazku jako k nějaké téměř až fatální události, po které přijde jakési ‚vysvobození‘. Nepopírám, že tento manévr bude pro ČNB a její důvěryhodnost velmi důležitý. Chtěl bych však upozornit, že s řízeným plováním kurzu budou spojeny nejistoty, kterým jsme v posledních více než třech letech již začali pomalu odvykat. Nevylučuji, že se mnoha ekonomickým subjektům bude možná po nebývalé kurzové stabilitě i stýskat,“ řekl minulý týden na setkání finančníků v Praze guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Oslabený kurz koruny usnadňoval prodej exportérům, na druhou stranu Čechům zdražoval nákupy v cizině a dovolené v zemích platících eurem.

Vzhledem k tomu, že spekulanti nakoupili velké množství korun a budou se je snažit prodávat, nemusí podle ekonomů koruna po opuštění kursového závazku hned posilovat, ale spíše kolísat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ka - doplnění

7. 3. 2017 21:18

Česká národní banka v lednu pokračovala v intervencích proti posilující koruně, když na devizovém trhu utratila zhruba 391 miliard korun za nákup eur. Jde o nejvyšší měsíční objem od zahájení intervencí v listopadu 2013. Dohromady už na intervence vydala a vytiskla přes 1,5 biliónu korun, vyplývá z odhadů ekonomů.

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 38097
Měsíc: 703
Den: 15